BLACK FRIDAY SLEVY! Až 40 % na vybrané polohovací stoly a ergonomické židle! | Prodlužujeme do 20. listopadu 21. listopadu nebo do vyprodání zásob.
Kolik hodin denně strávíte na kancelářské židli? A kolik péče jí věnujete? Stejně jako vaše auto nebo oblíbené boty, i ona si zaslouží trochu pozornosti. S našimi tipy bude opět jako nová a připravená vás podpořit při každém pracovním úkolu. Pojďme jí společně vrátit ztracený lesk!
Každá část kancelářské židle vyžaduje specifickou metodu čištění. Klíčem k úspěchu je opatrnost a volba vhodných prostředků, které nepoškodí materiál.
Látkové čalounění a koženka
Teplou vodu smíchejte s jemným čisticím prostředkem (využít můžete i mýdlo). Houbičku namočte do roztoku, dobře vyždímejte a opatrně vyčistěte skvrny. Zbytky mýdla setřete čistým suchým hadříkem. Před dalším použitím nechte židli dobře vyschnout.
Pravá kůže
Při čištění pravé kůže používejte výhradně jemné čisticí prostředky, určené přímo na kůži. Skvrny vyčistěte vlhkým hadříkem a dbejte na to, abyste kůži příliš nenamáčeli.
Kůži pravidelně ošetřujte kondicionérem, který ji hydratuje a chrání před vysycháním
a popraskáním.
Nejprve vysavačem s jemným kartáčem vysajte prach a nečistoty, následně můžete otřít síťovinu vlhkým hadříkem namočeným v mýdlové vodě nebo šetrném čistícím prostředku. Zbytky mýdla odstraňte suchým hadříkem a nechte síťovinu řádně vyschnout.
Nejprve kolečka odmontujte (většina kancelářských židlí má kolečka, která lze snadno sundat zatažením za kolečko směrem dolů, případně můžete použít šroubovák).
Vlasy zamotané v kolečku odstřihněte a vytáhněte rukou nebo pinzetou. Nečistoty a prach vysajte vysavačem.
Pokud jsou kolečka silně znečištěná, namočte je na několik minut do teplé vody s mýdlem
a poté očistěte kartáčkem. Po vyschnutí můžete pohyblivé části kolečka namazat silikonovým olejem nebo speciálním mazivem, aby se hladce točila.
Kancelářské židle mohou po čase začít nepříjemně vrzat, což působí rušivě na vás, ale i vaše kolegy. Nemusíte si zoufat – máme pro vás snadný postup, jak tento problém vyřešit jednou provždy.
Doporučujeme kancelářskou židli čistit alespoň jednou za dva měsíce, abyste předešli hromadění prachu a nečistot. Skvrny odstraňujte ihned, jakmile vzniknou, aby se do čalounění nevsákly.
Vždy volte šetrné čistící prostředky, vhodné na konkrétní typ čalounění. Na látkové čalounění a koženku postačí jemný mýdlový roztok, u pravé kůže je třeba použít přípravky určené přímo na kůži. Před použitím nového čisticího prostředku otestujte jeho účinek na méně viditelném místě, abyste předešli možnému poškození materiálu.
Látkové čalounění schne 4-6 hodin, koženka a kůže tak snadno neabsorbuje vodu a doba schnutí je u ní 1-2 hodiny. Židli sušte na dobře větraném místě, vyhněte se sušení na přímém slunci, hrozí vyblednutí barvy.
Koženou kancelářskou židli doporučujeme ošetřovat kondicionérem přibližně každých
3–6 měsíců, aby zůstala pružná a chráněná před vysycháním a praskáním.